10 çiftten birinde doğurganlık sorunları yaşanıyor.

10 çiftten birinde doğurganlık sorunları yaşanıyor.

Gelişmiş ülkelerdeki sperm sayısının son 40 yılda yarı yarıya azaldığını ve yılda yüzde 1,6 oranında düşmeye devam ediyor.

Bilim adamları insan neslinin devam etmesi konusunda uykudan kalkma çağrısında bulundu. Erkek fertilite krizine doğru gidildiğini, nedeninin bilinmediğini ve bu duruma hazır olmadığımızı söylüyorlar.

Konuyla ilgili ivedi olarak ayrıntılı araştırmaya ihtiyacımız olduğunu anlatmak abartı değildir. Sperm sayısı tehlikeli bir şekilde düşük seviyelere yaklaşıyor.

İsrailli bilim adamları Temmuz ayında gelişmiş ülkelerdeki sperm sayısının son 40 yılda güya yarıya azaldığını ve yılda yüzde 1,6 oranında düşmeye devam ettiğini bildirdi.

10 çiftten birinde zaten doğurganlık sorunları yaşanıyor.

Hamile kalma güçlüğü uzun zamandır toplumdan ve tıpdan kadınsı bir şey olarak muamele fark etti. Erkekler hasta kabul edilmeyip,  sadece kadınlar muayene ediliyordu. Şu Anda ise roller bütün tersi duruma dürüst gidiyor.

Günümüzde karşısında karşıya kaldığımız gebe kalma sorunları uzun süredir devamlı bu cinsiyet ayrımcılığını tartışmak ve telafi etmek için bir fırsattır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ