5 kişilik aile gizeme kadem bastı! 10 km uzaklıkta…

5 kişilik aile gizeme kadem bastı! 10 km uzaklıkta…

Kastamonu’nun merkeze bağlı Bürme köyünde Çarşamba sabahına doğru çıkan yangın sonrasında Fazıl Çataloğlu ile aynı konutta ikamet eden ailenin aranmasına devam ediliyor. Yangın sonrasında kaybolan 5 kişilik aileden şu ana kadar yapılan aramalar neticesinde enkazın altında yalnızca bir tane ceset bulunabildi. AFAD, jandarma, itfaiye, vaka yeri analiz ve 112 Acil Servis takımlarının ortak yürüttüğü arama kurtarma çalışmalarında, yangının çıktığı konutun takribî 100 metre uzaklığında bulunan öteki konuta geçildi.

BİR CESEDE ULAŞILDI

Kastamonu’da çıkan yangın neticeyi takribî 1,5 gündür kayıp olan 5 şahsiyet aileden henüz haber alınamazken, yangın yerinde yapılan aramalar neticesinde bir erkek cesedine erişildiği belirtildi.

VAKA YERİNİN YAKININDA TERK EDİLMİŞ TRAKTÖR BULUNDU

Öte yandan, yangın mahalline takribî 10 km uzaklıkta terk edilmiş halde traktör bulundu. Artta römorku da bulunan traktörün çevresine güvenlik şeridi çekildi. Kastamonu Şehir Jandarma Komutanlığına bağlı Komando Birliği tarafından terk edilmiş halde bulunan traktörde Vaka Yeri Analiz takımları ile Cumhuriyet Savcısı tahlillerde bulundu. İlk tahlilde kayıp ailenin izine tesadüfülmedi. Hadiseyle alakalı soruşturma sürüyor.

JANDARMA KUNDAKLAMA OLASILIĞI ÜZERİNDE DURUYOR

Yanan iki konut arasında takribî 50 metre bulunması sebebiyle jandarma, kundaklama olasılığı üzerinde duruyor. Yangında çok rakamda büyük ve küçükbaş hayvanın da telef olduğu bilindi.

“ÖLDÜRÜLDÜ MÜ, ATILDI MI ÖĞRENMİYORUZ”

Fazıl Çataloğlu’nun akrabası Hamdi Çolakoğlu, yaptığı söylemede, çok drama olduklarını, her yeri aramalarına karşın aileyi bulamadıklarına belirtti.

Fazıl Çataloğlu’nun akrabası Hamdi Çolakoğlu, “Akşamdan beri arama çalışmalarımız devam ediyor. Her yeri aradık bulamadık. Bir de traktörü bulamadık. Traktörle başka bir yere gitti öldürüldü mü atıldı mı ne yapıldı öğrenemiyoruz. Biz özellikle bu işin peşindeyiz. Yanan traktörden hariç bir tane daha traktör var. Sabah hayvan pazarına gideceğini söylemiş. Hayvan pazarına gitmemiş. En son aldığımız bilgi 5 tane koyununun Elmayakası mevkisinde görüldüğü tespit edildi gece. Komando birlikleri gece arama yaptılar sabaha kadar” dedi.

Öte yandan Ahmet Çataloğlu’na ait konutun kış mevsimi sebebiyle kapalı olduğu içerisinde kimsenin oturmadığı bilinirken Fazıl Çataloğlu’na ait konutta ise 5 şahsın ikamet ettiği belirtildi. Fazıl Çataloğlu ile beraber eşi Sebahat, oğlu Emin, gelini Şengül ve torunu Serdar’dan takribî 1 gündür haber alınamıyor. Takımlar, ailenin telefonlarına da erişemezken, etrafta yaptıkları aramalarda da henüz aileye ait bir ize tesadüfemedi.

İHA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ