Canlı ve duru bir cilt için natürel peeling’ler

Canlı ve duru bir cilt için natürel peeling’ler

Akşam’da yer alan habere göre yöntemler şöyle:

PÜRÜZSÜZ BİR SURAT İÇİN

Malzemeler: 4 tatlı kaşığı bal, 6 tatlı kaşığı yoğurt, 6 tatlı kaşığı tuz.

Hazırlanışı ve uygulanışı: Tuz ve yoğurdu karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı göz ve ağız etrafına gelmeyecek biçimde surat bölgesine uygulayın. Cildinizde 10 dakika beklettikten sonra ılık su dayanağıyla cildinizi arının. Operasyonu bitirdikten sonra cildinize bal sürüp 10 dakika bekletin. Vaktin sonunda cildinizi arının ve ıslatıcı kreminizi sürün. Kullanmış olduğunuz ıslatıcı kremin yağsız özellikte olmasına dikkat edin. Haftada 1 kere kumpaslı olarak uygulayabilirsiniz.

VÜCUDUNUZU ŞIMARTIN

Malzemeler: 4 tatlı kaşığı zeytinyağı, 4 tatlı kaşığı himalaya tuzu.

Hazırlanışı ve uygulanışı: Harekâta başlamadan evvel duşa girmeli ve gözeneklerin açılmasını sağlamalısınız. Duş aldıktan sonra zeytinyağı ve tuzu karıştırıp maskeyi hazırlayın. Maskeyi bedeninize sürün. Ardından karışımı sürdüğünüz bölgeyi havluyla örtüp yarım saat bekleyin. Vaktin sonunda ılık suyla duş alıp havluyla kibar hareketler yaparak kurulanın.

KURU CİLTLER İÇİN…

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı bütün buğday unu, 1 tane yumurta sarısı,1 tatlı kaşığı bal, 1 yemek kaşığı, 1 çay kaşığı zeytinyağı.

Hazırlanışı ve uygulanışı: Zeytinyağı ve yumurta sarısını sırça bir kâsede çırpın, tahta kaşıkla bütün buğday unu ve balı ilave edip harmanlayın. Krem gibi olan karışımı cildinize yedirerek sürün ve yarım saat ciltte bekletin. Zaman sonunda cildinizi ılık suyla arınıp ıslatıcı uygulayın.

HÜCRE YENİLEYİCİ PEELİNG

Malzemeler: 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı rendelenmiş havuç, 1 yemek kaşığı süzme bal, 1 yemek kaşığı zeytinyağı…

Hazırlanışı ve uygulanışı: Sırça bir kâseye tahta kaşıkla bal, zeytinyağı, rendelenmiş havuç ve yoğurdu ilave edip karıştırın. Karışımı masaj yaparak yedirin. 20 dakika bekletin ve ılık suyla durulayarak arının.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. fatma dedi ki:

    yüzünüzün canlı görünmesini istiyorsanız beyaz dişmacununu biraz su ile yüzünüze sürerek iyice yayın ve 30 saniye sonra yıkayın haftada 2-3 kere yaparsanız yararını görürsünüz

BİR YORUM YAZ