Eskiyen elbiselerinizi tek bir yöntemle tekrar yeni olsun

Eskiyen elbiselerinizi tek bir yöntemle tekrar yeni olsun

Tam bir tüketim çılgınlığının içinde yaşadığımızı düşünürsek siz de cümbür cemaat kadar alışveriş yapmayı seviyor, yeni kıyafet almadan duramıyorsunuz. Ancak bir süre daha sonra yeni aldığınız kıyafetlerin sararması veya renginin solması canınızı sıkıyor değil mi?

Marketlerde kıyafetin rengini soldurmayacak ürünler var. Bunu hepimiz biliyoruz. Bilmediğimiz bir şey varsa o da şimdi öğreneceğiniz yöntem baştan sona evde kolaylıkla eski kıyafetlerinizi yepyeni yapabilirsiniz.

Birçok ev kadının bildiği fakat çoğumuzun da az önce farkında olan olmadığı bu usul için tek ihtiyacınız olan şey karabiber.

Yapmanız gereken şey ise, bir akarsu kaşığı karabiberi renkli kıyafetlerinizi yıkarken çamaşır makinesine atın. Çamaşır makinenizi asgari derecede çalıştırın. Hepsi bu kadar!

Çamaşır yıkarken, makineye karabiber atmanın faydası ne diye soracak olursanız, bu yöntemi uygulayanlara kadar aşındırıcı görevi görebilen karabiber giyeceklerinizin rengini korumasına destek ediyor. Böylece kıyafetler kısa sürede rengini kaybetmiyor ya da sararmıyor.

DAHA DA BEYAZ KIYAFETLER İÇİN…

Daha beyaz kıyafetler mi istiyorsunuz? Bir nehir bardağı beyaz sirkeyi çamaşır makinenizin yumuşatıcı kısmına dökün.

RENKLİ KIYAFETLERİNİZİ RENGİNİ GÖZETMEK İÇİN…

Daha keskin renklerde kıyafetler mi istiyorsunuz? Makineniz durulama evresindeyken bir akarsu bardağı tuz atın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ