Eviniz İçin Dekoratif Objeler Nasıl Seçilir?

Eviniz İçin Dekoratif Objeler Nasıl Seçilir?

Kuşkusuz herkes evinde mutlu olmak ister bunun için ise evinizi kendinize göre dekore etmekten geçer. Evinizin inşaatını siz yapmadığınız için ancak yapılan bir yapıya eklemeler yapacaksınız bunlar için ise en uygunu evinize uygun dekoratif ürünleri seçerek uygun yerlere yerleştirmekten geçer. Bu yazımızda size evinize en uygun aksesuar ve dekoratif objeleri nasıl ve neye göre seçmenizi anlatacağız.

Bir evin havasını değiştirmek ve eve biraz farklılık katmak istendiğinde, en çok tercih edilen alternatiflerden birisi dekoratif objelerdir. Sadece aksesuarlar kullanarak, evinizde estetik ve çekici, sevimli ve albenili bir görüntü elde edebilirsiniz. Yaşam alanlarınızı daha sıcak ve keyifli bir hale dönüştürebilirsiniz. Dekoratif obje tercihlerinizi dekorasyon tarzınıza uygun olarak yapmanız; mekanın tarzını vurgulayıp, güçlendirecektir. Evinizin farklı alanları için tercih edebileceğiniz, kullanabileceğiniz binlerce aksesuar bulunmaktadır.

Salonlar İçin Dekoratif Objeler

Evinizin salonunda klasik çizgiler hakimse aksesuar seçimleriniz de ona göre olacaktır. Seramik uygulamaları bu konuda çok başarılıdır. İstediğiniz renk ve desende; seramik tabaklar, üzeri gümüş kapaklı şekerlik veya lokumluk, hayvan figürlerinde biblolar, vazolar salonunuzun şıklığına şıklık katacaktır. Ayrıca altın ve gümüş görünümlü dekoratif ibrik, konsol setleri, Anadolu motiflerine sahip çini aksesuarlar da klasik salonunuza çok yakışacaktır.

Modern salonlarda aksesuar seçimleri için hayal gücünüzün sınırlarını zorlamanız gerekebilir. Metal, ahşap, ferforje, seramik, cam uygulamalarından zevkinize göre tercihler yapabilirsiniz. Metal objeler hem havalı hem de çok estetik görünmektedir. Asimetrik şekillere sahip ayaklı objeler, dekoratif bisikletler, ferforje raflar, kafesler, kuru kafa, insan ve hayvan figürleri gibi aksesuarları salon dekorasyonunuz için kullanabilirsiniz. Renkli biblolar, maskeler, müzik kutusu gibi dekoratif ürünler ile de salonunuzda sıcak ve neşeli bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Ayrıca pop art tarzını benimseyenler ise renkli posterler, şehir temalı objeler, baskılı bardak altları, pop art tarzına uygun desenli abajur başlıkları ile salonlarında çılgın ve çok renkli görüntüler elde edebilirler.

Salonlar için dekoratif objeler

Mutfak İçin Aksesuarlar

Keyifli, neşeli ve renkli bir mutfakta yemek pişirmek, bulaşık yıkamak ve sevdiklerinizi ağırlamak istiyorsanız; mutfağınızı biraz canlandırabilirsiniz.

Mutfağınızı; resimli duvar saati, günün menüsü ya da esprili cümlelerin yer aldığı tahta, biblo kaşıklık, hayvan figüründe seramik alarm zili, duvara asabileceğiniz seramik tabaklar ile daha sevimli bir alana dönüştürebilirsiniz. Ayrıca renkli baharat takımları, süslü kavanozlar, hasır sepet ve sebzelik, esprili mutfak önlükleri de işinize yarayacaktır.

Mutfak İçin Aksesuarlar

Antrelerde Dekoratif Uygulamalar

Misafirleriniz ve yakınlarınız evinizi ziyarete geldiğinde, onların zevkli ayrıntılar ile süslenmiş bir antreden, salonunuza geçmeleri etkileyici olabilir. Antrenizi dekore etmeye dış kapıdan başlayabilirsiniz. Hoş görümlü bir paspas ve kapınıza asacağınız ahşap, hasır ve keçe uygulamaları bulunan güzel bir kapı süsü ile yakınlarınıza evinize girmeden etkileyici bir görüntü sunabilirsiniz. Antre girişinde dekoratif ahşap bir şemsiyelik, büyük seramik bir vazo, duvarlarınızda kanvas tablolar, dekoratif ayna biblolar kullanmanız; antrenize hoş bir şıklık katacaktır.

Antre için aksesuar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ