‘Fıtık’ yerine ‘kıl’ operasyonu!

‘Fıtık’ yerine ‘kıl’ operasyonu!

Vatan’da yer alan habere göre İzmir’de tekstil işletmesinde çalışan Alperen Işık 19, kasık fıtığı rahatsızlığından dolayı Buca Seyfi Demirsoy Sağlık Kurumuna müracaat ettiğini, burada yapılan tetkiki ve muayenelerin ardından Genel Cerrah E.Ü.’nün kendisine operasyon olması gerektiğini söylediğini anlattı. Sağlık Kurumu yatış operasyonlarını 16 Kasım’da yaptığını söyleyen Işık, ameliyathaneye götüren hemşirenin antrede kendisine ne operasyonu olacağını sorduğunu, “kasık fıtığı” yanıtının ardından hemşirenin “dosyada kıl dönmesi yazıyor, ben bunu düzenleyip geleyim” dediğini savundu.

Yanlış olunca yine aldılar

Hemşirenin zorunlu düzenlemeyi yaptığını söyleyerek kendisini ameliyathaneye götürdüğünü ve burada beklediğini ifade eden Işık, “Beni ameliyathaneye aldılar, iki tane iğne vurdular. Surat üstü yatırdılar ben de afalladım. ‘Beni niçin böyle yatırdınız fıtık operasyonu olacağım’ diye sordum. Hemşire ‘hekim operasyon bölgesini siliyor, arınıyor’ dedi. Ben bayılmışım sonrasında sedyeye aktarılırken kendime geldim. Dinlenme odasına alınırken kasığıma baktım fıtık operasyonunun yapılmadığını söyledim. Orada birisi ‘hemen yatırın masaya narkozun tesiri geçmeden bir daha operasyon edeceğiz’ dedi. Ben ondan sonra bayılmışım yeniden” dedi.

Işık, iki bölgeden operasyon edildiğini odasına çıkarılırken ablasının fark ettiğini, bu sırada kıl dönmesi işlemi geçirdiğini bildiklerini söyledi.

Ya dosyada beyin yazsaydı

Kıl dönmesi şikayetinin olmadığını anlatan Işık, “Hekime sordular ‘Küçük bir şey vardı aldık’ dedi. Olmayan şeyi nasıl alıyorlar ben onu kavramıyorum” dedi ve sağlık kurumu idaresinin hadisenin geliştirilmemesi gerektiğini söylediğini öne sürdü. İki bölgeden operasyon olmasından dolayı uzanmakta ve hareket etmekte güçlük sürüklediğini ifade ederek kabahat ilanında bulunan Işık, şunları kaydoldu: “Dosyalar karışmış diyorlar. Burada kalp yazabilirdi, beyin yazabilirdi ehemmiyetli bir operasyon yazabilirdi. Allah gözetti ufak bir operasyonla sıçrattık. Mağduriyetime yol açan sağlık kurumunda misyonlu hekim E.Ü.’den davacıyım.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ