Geç Yaşta Yapılan Çocuklar Daha Zeki Oluyor

Geç Yaşta Yapılan Çocuklar Daha Zeki Oluyor

 

Son günlerde gündemi meşgul eden haberlerden biri de erkeklerin geç yaşta baba olmalarının daha yararlı olduğu görüşü. Çocuklarının sağlıklı ve zeki olmalarını isteyen kadınları da yakından ilgilendiren bu durumu Kadinbir.com ekibi olarak haberleştirmeyi uygun gördük.

Kadinbir.com özel haberi:

Söz konusu araştırmaya göre geç yaşta baba olan erkeklerin, genç yaşta baba olanlara oranla çocuklarının daha zeki olduğu yönünde. 7 bin çocuk üzerinde yapılan araştırmaya göre, bu çocukların sayısal ve sözel zekaları ele alındığında ortaya çıkan sonuçlar bir hayli enteresandı. Araştırmanın içeriğine göre 25 yaşından önce baba olan insanların çocuklarının sosyal zekası 39’u buluyor. 35-44 yaş arası baba olan insanların çocukları ise sosyal zekası 41’i buluyor. Hayret verici bir düzeyde insanları şaşkına çeviren asıl oran ise 50 yaşın üzerinde baba olan insanların çocuklarında ortaya çıktı. Bu çocukların sosyal zekalarının 47’ye kadar çıktığı görüldü.

Kadinbir.Com Zeki Çocuk Sahibi Olmak

Bu durumun sadece sosyal zeka için bu şekilde olmadığı, mantıksal zeka üzerinde yapılan araştırmalarda da durumun aynı şekilde olduğu görüldü. Çocukların mantıksal zekalarını harekete geçiren testler yardımıyla mantıksal zekaları ölçen araştırmacılar oranların tıpkı sosyal zekada olduğunu gibi oranların birbirine oldukça yakın olduğu görüldü. Yaşı 50’yi geçen babaların çocukları, diğer babaların çocuklarını neredeyse ikiye katlıyor. Araştırmanın en önemli yanlarından biri de babanın yaşının çocuklardan kızlarınkine nazaran erkeklerin zekasını daha çok etkilediği görülmüş. Araştırmacılar 7 bin çocuk üzerinde yapılan bu araştırmaya göre çocuk sahibi olmak isteyen bireylerin yaş faktörünü göz önünde bulundurmaları gerektiğini, böylece daha zeki çocuklara sahip olabileceklerini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ