Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Genç Gösteren Makyaj Hileleri
Gençleşmek ve genç görünmek için estetik, dolgu gibi bıçak altına yatmak zorunda değilsiniz. Elinizdeki en güçlü silah olan makyajla bunun altından kalkmanız çok kolay. Birkaç makyaj hilesiyle cildiniz daha genç, ince ve pürüzsüz görünecektir.
Anti-aging makyaj ve püf noktalarından birkaç ip ucu göstereceğiz ama öncelikle anti-aging’i kısaca tanıyalım.Anti-aging uygulamalarda amaç cilt dokusunu ve bağlayıcı hücreleri yenilemek, hormonal dengesizlikleri erkek ve kadında ayrı ayrı ele alarak yeniden düzenlemek, cinsel gücü ve sağlığı artırmak, yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıklara karşı erken tanı ve tedavi sağlamaktır.İşte anti-aging makyaj ve püf noktaları ile genç gösteren makyaj hilelerinden bir kaçı…

Elmacık Kemiklerini Belirginleştirelim!

Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri

Bu işlemde öncelikle yanaklarınızı içe doğru çekerek bronzlaştırıcıyı içe göçük alan yerden başlayarak saç diplerine kadar çekin. Bu işlemde ışıltılı ve simli aydınlatıcılar kullanmayın.

Eğer pudra formunda ürün kullanacaksanız büyük allık, krem formunda üründe ise yumuşak makyaj süngeri tercih ediniz.

Yüz Kaldırma Efekti Yaratalım!

Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri

Bu işlem için öncelikle doğru fondöten şeçtiğimizden emin olmamız gerekiyor. Doğru fondöteni seçtikten sonra uygulamayı yüzünüzün ortasından başlayarak dışa doğru devam edelim. Bu işlem için pudra formda olan ürünleri veya aydınlatıcı ile kontürün bir arada olduğu stickleri deneyebilirsiniz.

Burnumuzu Belirginleştirelim!

Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri

Burnumuzun her iki yanına bronzlaştırıcı yardımıyla paralel çizgileri çekelim ve burnu belirginleştirelim. Sonra burnumuzun ortasından aydınlatıcıyla düz çizgi çekelim.

Gözlerimizi Belirginleştirelim!

Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri

Gözlere canlılık verebilmek için rimel kullanalim. Rimeli kullanırken daha canlı göstermek istiyorsan en dıştaki kirpiklere bol sürmemiz gerekiyor. Gözlerimizi daha büyük göstermek için ise üst kirpiklerin diplerine özellikle kahverengi eyeliner kullanalım. Bu şekilde gözlerimiz olduğundan daha büyük görünecektir. 

Dudaklarımızı Şişirelim!

Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri

Öncelikle dudaklarınıza dolgunluk veren dudak kremi veya serum sürerek başlamalısınız. Dudakla burun arasındaki çukur kısma kapatıcı uyguladıktan sonra dudak kalemiyle çizgi çekin. Sürdükten sonra parmak uçlarınızla iyice yedirin.

Alt dudağınızın ortasına dudak parlatıcısı sürerek, dudaklarınıza Angelina Jolie efekti verin. Böylelikle dudaklarınız olduğundan daha güzel görünecek.

Dikkat etmeniz gereken önemli şeylerden birisi de dudaklarınızın mat görünmesidir. Böylelikle dudaklarınız hem doğal görünür hem de ışığı daha az yansıtırlar.

Renk olarak mercan rengi veya aşırıya kaçmayan kırmızı tonlarını kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ