Güzelliğiniz başınıza bela olabilir!

Güzelliğiniz başınıza bela olabilir!

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre özellikle saç boyalarının içerisinde yer alan bir ekip kimyeviler, kullanıcılarına hasar veriyor. Buna göre saç boyalarının içerisindeki bu maddeler; saç teni tarafından emilip ileride mesane, karaciğer ve beyin kanserine yol açabiliyor.

BİR HAYLİ AVRUPA ÜLKESİ YASAKLADI

İngiltere’de yapılan bir çalışmada, saçlarını senede takribî 12 kez boyayan bayanların, hiç boyamayanlara oranla mesane kanserine tutulma oranları 2 kat daha fazla. Amerika’da yapılan araştırmalardaki uzmanların düşüncesi de, boyalarda kullanılan kimyevilerin hasarlı olduğu güzergahında. Bir Hayli Avrupa ülkesinde ise boyalarda kullanılan bir ekip hasarlı kimyeviler menedildi.

Güzellik başa bela olmasın

Güzellik başa bela olmasın

ARKA KISMINDAKİ YAZIYI OKUMADAN GEÇMEYİN

Uzmanlar, kullanılan boyanın kimyevi kapsayıp kapsamadığını belirten bazı ehemmiyetli ayrıntıların olduğunu ve bunlara dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Özellikle organik boyaların arka kısmında BDIH hakimiyet edilmiş natürel kozmetik yazısının kesinlikle bulunması gerektiğini aktaran uzmanlar, hasarlı kimyevileri kapsayın boyalardan uzak durulması gerektiğini belirtiyor.

Güzellik başa bela olmasın

Güzellik başa bela olmasın

KONUTTA KINA İLE RENK VERİN

“Hoşluk talihine bedeninize hasar vermek yerine, piyasadan temin ettiğiniz mahsullerin yaftalarını araştırıp, natürel olduğunu belirten BDIH yazısını gördüğünüz mahsulleri alarak, konutta ise kına gibi natürel renk verici hatta saçı besleyici özellikte bir ekip natürel nebatlardan elde edilmiş usullerle saçınızı boyayabilirsiniz” tekliflerinde bulunan uzmanlar, sıhhatli bir hayat için natürelliğin ehemmiyetine dikkat sürüklüyor. Saç boyasının kullanım biçimi ve sonrasındaki düzeylere de değinen uzmanlar, saç boyalarının içerisindeki bazı kimyevi maddelerin saç teni tarafından emilip ileride mesane, karaciğer ve beyin kanserine yol açabileceğini söylüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ