İstanbul’da günlük kiralık dairede akılalmaz vaka

İstanbul’da günlük kiralık dairede akılalmaz vaka

Vaka, Kartal Cevizli Mahallesi’nde bulunan bir binada günlük kiraya verilen dairede dün akşam saatlerinde alana geldi. İddiaya göre, daireden silah sesi geldiğini dinleyen yurttaşlar gidişatı hemen polise bildirdi. Vaka yerine gelen polis ekipleri, silah sesinin geldiği daireye girdiklerinde, Aleyna’nın cansız vücudu ile karşılaştı.

İlk tanımlamalara göre Aleyna’nın kafasına bunalan tek mermiyle öldürüldüğünü tanımlandı. Aleyna Can’ın cesedi analizin ardından Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu morguna kaldırıldı.

Vakanın ardından polis ekipleri bölgede bulunan güvenlik kamerası görüntülerini incelerken konuttan çıkan üç bireyi tespit etti. Polis ekipleri yaptığı çalışma neticesinde iki bireyi nezaretine alırken kaçan Aleyna Can’ın erkek dostu Eser Devrim E.’nin tutulması için çalışma başlattı.

“KIZIMIN KATİLİNİ BULUN NE OLUR”

Kızının öldürüldüğünü bilir bilmez sağlık kurumuna gelen anne Ayşe Yirmibeş, gözyaşlarına boğuldu.

Yirmibeş yaptığı söylemede, cinayetten kızının erkek dostu Eser Devrim E.’yi mesul tutarak kızıyla dün son kez konuştuğunu belirtti. Yirmibeş, “Bugün son kez konuştum onunla. daha da konuşamadım. ‘Anne konuta geleceğim, ablamı özledim’ dedi. Buraya gelince herşeyi bildim. Kızımın katilini bulun ne olur. O da çeksin cezasını” dedi.

“PARÇALAMAK İÇİN GELDİ”

Yaşamını kaybeden Aleyna Can’ın teyzesi Havva Özçelik ise yeğeninin 15 gün kendisinde kaldığını söyledi. Kuşkulu Eser Devrim E. ile telefonda görüntülü konuştuğunu belirten Özçelik, “Bu çocuk aradı. Ben konuşunca erkek varsaydı. Yeğenim ’Teyzem filan’ dedi. ’İnanmıyorum’ dedi. Sonra görüntülü konuştu benimle. Ondan sonra inandı ’Gel, gelmezsen ben oraya geleceğim. Gel görüşelim, bölelim’ dedi. Yeğenim parçalamak üzere buraya geldi” dedi. DHA

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Zafer dedi ki:

    Günlük kiralık dairelerin hangi koşullar altında kimlere verildiği ortada, yanlış amaçlar için kullanıyorlar.

BİR YORUM YAZ