Konya’da korku: Sevgilisini 50 metre kovaladı 7 yerinden bıçaklayarak öldürdü

Konya’da korku: Sevgilisini 50 metre kovaladı 7 yerinden bıçaklayarak öldürdü

Hadise, dün saat 16.15 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Bosna Hersek Semti Yerleşke yolunda alana geldi. Bir barda çalışan Aysu baskın Eshme, sanayide esnaflık yapan eşi M.E.’den 38 2 sene evvel boşandı, ancak beraber yaşamaya devam etti. Eshme, 9 ay evvel Emir adını verdikleri bir oğul dünyaya getirdi. Aysu baskın Eshme, takribî 2 ay evvel de M.E.’yi terk edip, Ümit Göker ile ilişki yaşamaya başladı.

Eshme, evvelki akşam, boşandığı eşinden olan 9 aylık Emir bebek ile beraber yaşadığı sevgilisi Göker’e vazgeçerek çalıştığı bara gitti. Göker de gece saatlerinde ufak Emir’iÿkanepeden düştüğünü ileri sürerek Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’neÿgötürdü. Rehabilitasyona alınan ufak bebek, hayati riski devam ettiği içinÿyoğun bakıma birimine alındı. Hekimlerin bebeğin vaziyetten şüphelenipÿhastane polisine bildirmesi üzerine Ümit Göker, nezaretine alındı. Polis merkezindeki ifadesinin ardından Ümit Göker hür vazgeçildi.

HEM KOVALADI HEM DE 7 YERİNDEN BIÇAKLADI

Aysu baskın Eshme, daha önceki eşi M.E. ile beraber bugün polis merkezine giderek Ümit Göker’in gidişatı hakkında bilgi aldı, ardından da çocuklarını görmek için sağlık kurumuna gitmek için yaya olarak yola çıktı. Bu sırada Göker, Aysu baskın Eshme’yi telefonla aradı. Görüşmenin ardından Ümit Göker, arabayla ikilinin yanlarına geldi. Konuşmak için arabadan inen Göker ile Aysu baskın Eshme arasında müzakere çıktı.

Eshme, yanında taşıdığı bıçakla Göker’i takribî 50 metre kovalayıp, 7 yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Ambulansla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırılan Ümit Göker, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

’ÇOCUĞUMU BATTANİYEYLE…’

Hadise sonrası nezaretine alınan Aysu baskın Eshme, sıhhat hakimiyetinden geçirildi. Eshme, gazetecilerin ’Niye öldürdünüz?’ sualine gözyaşları içerisinde, ”Çocuğumu battaniyeyle boğmuş. Hekimler soluksuz kaldığını, beynine oksijen gitmediğini söyledi. Onun için yaptım. Pişmanım” dedi.

BEBEĞİN HAYATİ RİSKİ DEVAM EDİYOR

Rehabilitasyonu devam eden bebeğin hayati riskinin devam ettiği bilindi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliğine götürülen Aysu baskın Eshme’nin sorgusu sürüyor.

DHA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ