Limon Suyu Sarımsak Karışımı Nelere İyi Gelir?

Limon Suyu Sarımsak Karışımı Nelere İyi Gelir?
Limon, limon suyu ve sarımsağın ne kadar iyi olduğunu nelere deva olduğunu ve ne kadar faydası olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki limon suyu ile sarımsağı karıştırarak içecek elde edersek onun ne gibi faydaları olur.

İşte Limon suyu sarımsak karışımının faydaları nelerdir beraber öğrenelim.

1. Tüm damar iltihapları (vaskülir) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.

2. Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor.

Ayrıca kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor, bu dönemde diyete dikkat etmek gerekiyor). Şekeri düşürüyor, Pankreas’ın yenilenmesini sağlıyor.

3. Böbrek ve safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor.

4. Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve on iki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

5. Tüm romatizmal iltihabı önleyip, her tür romatizmal ağrıları dindiriyor. Kireçlenmeyi önlüyor.Eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor. Ağrıları kesiyor.

6. Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor.

Sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını arttırıyor. Felçlere ve vertigo’da fayda veriyor.

 

Limon Suyu Sarımsak Karışımı Nasıl Yapılır?

limon suyu sarımsak karışımı

limon suyu sarımsak karışımı

Limon Suyu Sarımsak Karışımı Nasıl Yapılır:

Malzemeler:

  • 2 Litre Limon Suyu,
  • 40 Diş Soyulmuş ve Ezilmiş Sarımsak.

Yapılışı:

  • 2 litre limon suyu, 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoza karıştırılıp doldurulur.
  • Sarımsak yıkanmadan ve ezilerek limon suyunun içine koyulur, kavanozun kapağı sıkıca kapatılır. 25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp her gün çalkalanır. Burada önemli olan sarımsakların iyice erimiş olmasıdır.
  • 25 gün sonra kavanozu açıp her sabah kahvaltıdan yarım saat 1 saat kadar önce aç karnına yarım veya içilebiliyorsa 1 çay bardağı içilir. Kavanozun kapağı hep kapalı tutulur, kavanoza asla su, şeker v.b. karıştırılmaz, ancak çay bardağına aldığınız kısmı istenirse sulandırılıp içilebilir.
  • Karışım kahvaltıdan yarım saat ile bir saat önce içilir ve kahvaltı yapılır. Eğer mümkünse her gün aynı saatte program uygulanır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ali dedi ki:

    paylaşım için teşekkürler, yarın deneyip geri dönüş bırakmayı düşünüyorum. 🙂

BİR YORUM YAZ