Metrobüsün üstünde seyahat eden iki genç gözaltısına alınmıştı, hür bırakıldılar

Metrobüsün üstünde seyahat eden iki genç gözaltısına alınmıştı, hür bırakıldılar

İstanbul’da sosyal medya hesaplarında ortaya çıkan görüntülerde 2 gencin akıl almaz bir yolculuk yaptıkları görülmüştü. Görüntülerde Zincirlikuyu güzergahına doğru giden metrobüsün üstünde 2 gencin yolculuk yaptığı, bunu 12 durak müddetince sürdürdüğü tespit edilmişti.

Zaman zaman metrobüs üstünde ayağa kalkan, selfie çeken iki genç, Zincirlikuyu’da yolcuların donakalmış bakışları içinde metrobüsün üstünden alt inmişlerdi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Görüntülerin yayınlanması üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil ekipler harekete geçti. Yapılan çalışmalarda 2 gencin isimleri tespit edildi. Pavel Smirnov ve Jack Kahyaoğlu polis ekipleri tarafından gözaltısına alındı. Şüphelilerden Pavel Smirnov’un daha evvel Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün kulesine tırmanarak 350 metre” yükseklikte özçekim yaptığı belirtildi.

Gayrettepe’de bulunan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne getirilen şüpheliler, basın abonelerine “Bu hayatta unutulan değil iz bırakan olursun” diye bağırdı. Ayrıca bundan sonra daha ses getirecek bir tırmanış yapacaklarını da söylediler.

Haklarında, “Trafiği tehlikeye düşürecek tutumlarda bulunmaktan” 95’er lira para cezası işlemi yapılan 2 genç, Trafik Şube Müdürlüğü’nden hür bırakıldı. DHA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ