Ufak Canan artık yürüyor

Ufak Canan artık yürüyor

İHA’nın haberine göre devlet desteği ile takma bacağına kavuşan ve yürümeyi tamamen bilen Ay, artık hem mektebe gidebiliyor, hem de kendi işini kendisi yapabiliyor.

Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde dünyaya gelen Canan Ay, anne ve babasının dayanağı ve devletin de dayanağıyla 3 sene sonra yeni takmasına kavuştu.

Ufak Canan için hazırlanan yeni takma bacak, takma işletmenin takımı tarafından takılırken, Canan Ay ise sanki mutluluktan uçtu. İlkokul 2’nci sınıfa giden Canan Ay, kendisi ile ilgilenenlere teşekkür ederken yaşadığı neşeyi ailesi ile beraber paylaştı.

Canan Ay’ın babası Saadettin Ay, kendilerine takviyeci olan devlet ve değişik alakalılara teşekkür etti. Ay, “Kızım 2 yıldır oturuyordu ama şimdi mektebine gidiyor. Bizden yükü kalktı artık kendi ayakları üzerine basabiliyor” dedi.

Takma işletme teknisyeni Vedat Özel, Canan’ın suratının yeni takma sayesinde güldüğünü ve kendisinin de çok mutlu olduğunu söyledi. Özel, “Kızımız ilk geldiğinde yürüyüş tahlili yaptık ona, daha önceki kullanmış olduğu takmayı artık kullanamaz hale gelmişti ve biz kendisine daha natürele yakın bir takma yaparak teslim ettik. Kızımızın şu anda suratı daha hoş gülüyor ve yaşama daha hoş bakıyor. Biz de buna ortak olduğumuz için çok mutlu olduk” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ