Yaş Aralıklarına Göre Makyaj Yapmak

Yaş Aralıklarına Göre Makyaj Yapmak

Yaşınız ilerledikçe ister istemez yaptığınız makyajın şekli ve tonları isteseniz de istemeseniz de değişiyor. Yirmili yaşlarda daha cesur makyaj yapıp daha cesur renkler seçip, otuzlu yaşlarda daha yumuşak makyaj/renkleri seçersiniz. Kırklı yaşlarının ortalarında ise daha sade bir makyaj ve daha mat renkler tercih edilir.

İŞTE YAŞ ARALIKLARINA GÖRE MAKYAJ ŞEKİLLERİ

20li Yaşlarda Nasıl Makyaj Yapılır

20li Yaşlarda Nasıl Makyaj Yapılır

Yirmili yaşlarda doğal makyaj ve açık tonlar kullanın. Bronz tonda allıklar doğal görünüm verir. Göz makyajında canlı tonlar tam bu yaş göre, farlarda kum beji ve toprak tonlar hoş durur. Göz makyajını hafif yaptıysanız dudakları belirginleştirin, ya da tam tersini uygulayın.

30lu Yaşlarda Nasıl Makyaj Yapılır

30lu Yaşlarda Nasıl Makyaj Yapılır

Otuzlu yaşlarda gözlerde canlı renkleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Dudaklarda parlak renkler, bronz ve şeftali tonlarda allıklar seçmelisiniz. Dudak etrafını belirginleştirmekten ve takma kirpiklerden kaçının. 35 yaşından sonra da gözlerde çok canlı tonları tercih etmeyin.

40lı Yaşlarda Nasıl Makyaj Yapılır

40lı Yaşlarda Nasıl Makyaj Yapılır

Kırklı yaşlarda artık göz kapakları düşmeye ve cilt çizgileri görülmeye başlıyor. Mineral pudralar ve mat renklere yönelmelisiniz. Allıkta şeftali ve broz tonlara devam edin. Göz makyajında parlak farlar yerine su bazlı mat olanları seçin. Kahve ve gri tonlarda gölge iyi durur.

50li Yaşlarda Nasıl Makyaj Yapılır

50li Yaşlarda Nasıl Makyaj Yapılır

Ellili yaşlarda çizgiler tam anlamıyla belirgindir. Bunu öne çıkaracak makyajdan kaçınmanız gerekiyor. Şeftali tonlarda allık, göz altlarına kapatıcı sürmelisiniz. Dudak makyajında yine şeftali, kahve ve toprak tonları kullanın. Kaş altlarına hafif bir aydınlatıcı ile kirpikleri hafifçe kıvırıp rimellemek yeterli olur. Canlı tonda ojelerden de uzak durun.

Sonuç olarak

Her yaşın kendine özgü bir güzelliği var, En iyisi de doğallıktan vazgeçmemek gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ